photo1Nasze zmiany skóry stopniowo wraz z wiekiem … ale dlaczego ten proces jest bardziej widoczne wśród nas? I możemy ograniczyć to zjawisko?

Przyczyny starzenia się skóry

Z biegiem lat nasza skóra zmienia się, staje się cieńsza, traci elastyczność, to zmiany pigmentowe (przebarwienia) i będzie jeździć. Proces ten, niestety, nieuniknione: jest to część naturalnego starzenia się naszego organizmu.

Nasze zmarszczki to tylko wierzchołek góry lodowej!

Nasze zmarszczki to tylko wierzchołek góry lodowej! Oczywiście, nie wszyscy są równi w tym: nasze dziedzictwo genetyczne jest w dużej mierze określa wczesność dojrzewania i intensywność starzenia się skóry … tak Kaukaski skóry (biały), z reguły, zmarszczki szybciej niż skóra czarny lub azjata. Jednak inne czynniki zwana gwint – odgrywają ważną rolę w starzeniu się skóry . Dotyczy to powtarzające się narażenie na słońce i palenie.

Proces starzenia się skóry

Z wiekiem komórki skóry są aktualizowane wolniej, a nasza skóra właściwa produkuje mniej kolagenu i elastyny … zazwyczaj pierwsze oznaki starzenia pojawiają się w okresie między 25 i 30 lat. Początkowo zmarszczki są widoczne tylko wtedy, gdy osoba budzi się do życia: to się nazywa zmarszczki . Z czasem, te marki kończą “drukuj” i przy tym pozostać prawdziwa, gdy osoba jest w stanie spoczynku. Oni będą głębsze i licznymi, jak i kiedy zaawansowany wiek . Ale zmarszczki nie jedyne oznaki starzenia się skóry : rozszerzone pory, utrata połysku i pojawienie się plam są również częścią procesji … W ten sposób od jednego człowieka do drugiego, oznaki starzenia się skóry mogą być bardzo różne. Na przykład, możemy zauważyć, że tłusta skóra zmarszczki wolniej, ale, jak zwykle, провисают szybciej niż skóra sucha. Przyjaciel (e) jego ciężar!

Starzenie się skóry i styl życia

Wszystkie czynniki, które mogą przyspieszyć naturalny proces starzenia się skóry , ekspozycji na promienie uv, prawdopodobnie najbardziej decydujący. Skóra często i intensywnie narażone na sunthis początku wiele zmarszczek, zagęszczanie “skórzany” widok , nierówna pigmentacja i rozszerzone naczynia krwionośne. Jak wykazały liczne badania, we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych również jest czynnikiem, który znacznie przyspiesza starzenie się skóry. stres, niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej może również przyspieszyć proces .

Jak walczyć ze zmarszczkami?

photo2Przekonasz się, aby zachować skórze młody dłużej, lepiej unikać ekspozycji na słońce, a papierosy i prowadzić zdrowy tryb życia . Ponadto, codziennie należy usunąć makijaż, dokładnie rano i wieczorem ( podczas gdy bawełna nie biały!), i użyj wysokiej jakości kremu. Wskazane jest, aby wybrać produkt, który łączy w sobie okulary UVA i UVB oraz prawidłowe nawilżenie , dwie główne zalety w walce ze zmarszczkami. Nowe produkty na bazie antyoksydantów, kwasów owocowych, witaminy A i kwasu hialuronowego w każdym miesiącu na polskim rynku kosmetycznym … mogą być długo oczekiwany awans, jeśli wybierz krem dla swojego typu skóry. odpowiedni wiek do rozpoczęcia? około 30 lat … i nie wcześniej, ryzyko zapychania i wyczulać skórę z bogatym aktywny!